Úžasná historie pánských plavek - 4 díl

Postupně se od 80. let po celém světě došlo k neuvěřitelnému boomu v pánské módě. Začalo se objevovat nepřeberné množství stylů a návrháři se každým rokem předháněli, kdo bude mít úspěšnější kolekci. Tento trend vidíme pokračovat dodnes. Pojďme si ale ještě připomenout roky 90. a přelom století, které taky dali vzniknout pár ikonickým modelům pánských plavek.

spacer

<<<  zpět na 1965-1985                       Pánské plavky v období 1995 -2017

 

Vynález syntetického vlákna "Lycra" a jeho použití v oděvnickém průmyslu umožnilo nástup i úplně nového stylu v módě. Byl to styl legin, strečových kalhot a cohokoliv přiléhajícího na tělo. Není divu, že si oblečení z Lycry oblíbili i sportovci a "bodybuildeři". Nastal nový boom a všichni se zajímali o sport a hlavně fitness. Netrvalo dlouho a Lycra si našla cestu i do pánských plavek. Vysportovaní, opálení muži nechtěli zakrývat vydřené svaly a na trh se dostali tzv. "Speedos", které jsou dnes známe jako slipové plavky. Tento druh plavek se řadí mezi tři nejoblíbenější druhy pánských plavek.

 Pánské plavky slipovéSpeedos pánské slipové plavky

           Slipové plavky tzv. "Speedos" 

 Photo copyright: David Gandy, Dolce & Gabbana  

 

Naproti slipovým plavkám si mladá generace oblíbila i šortkové plavky, tzv. "Boardshorts". Tento styl plavek do Evropy přišel z Austrálie a Ameriky a byl oblíbený hlavně mezi surfaři na plážích po celém světě.  Tyto plavky se vyznačují tím, že mohou mít kapsy na bocích a často i vzadu. Mají zapínání na suchý zip, nebo stahovací šňůrku v pase. Do dnešního dne jsou oblíbené lidmi, kteří preferují nespoutaný a moderní životní styl. Díky nespočtu variací a vzorů se koupací šortky tak stali jedním z nejprodávanějších stylů pánských plavek. Neznámější firmy, které tento styl plavek propagují, jsou Andrew Christian, Billabong, Rip Curl a AussieBum. 

 

Pánské koupací šortkyAussiebum pánské šortkové plavky

           V dnešní době oblíbené šortkové plavky "Boardshorts"

 Photo copyright: AussieBum

spacer

Pánské koupací šortky 1995Pánské šortkové plavky 2017

              1995
2005
              2017       zdroj: Mode.com
spacer
<<<  zpět na 1965-1985